Książki

 

Dla chętnych, by rozszerzyć swoją wiedzę o leczniczych wartościach konopi, polecam dwie książki Bogdana Jota: ?Marihuana leczy? oraz ?Odkłamywanie marihuany?. Nie jest to lektura łatwa, ale na pewno wartościowa ? autor w podręcznikowy sposób przedstawia prawdy i mity o zastosowaniach medycznych składników konopii indyjskich, a wszystkie ?za? i ?przeciw? dokumentuje z aptekarską dokładnością. Nie powstało chyba do tej pory w naszym kraju żadne podobne dzieło, tak skrupulatnie i szeroko zajmujące się tym tematem„.   (dziennikarz „Polityki” Paweł Walewski na blogu Naukonauci)

Jestem już po przeczytaniu dwóch pańskich książek i jestem zachwycony. Dziękuję za takie chyba pierwsze poważne rozprawy jak z ta marihuaną właściwie jest. Książki uważam powinny być w spisie obowiązkowych lektur w szkołach 🙂
Lepiej mądrze edukować niż naprawiać ewentualne szkody.
Ciesze się również dlatego że książka potwierdziła moje osobiste przemyślenia odnośnie rośliny że jest to coś wyjątkowego.
Wiadomo, trzeba się tylko trzymać zasady z umiarem a wtedy marihuana może stać się czymś co będziemy bardziej doceniać.
A spożywana poprzez waporyzację, ahh, coś pięknego.
Dziękuję raz jeszcze i serdecznie pozdrawiam oraz życzę powodzenia!!„. (czytelnik Radek Herdzik w mejlu do autora)

Te 10 sztuk co zamówiłem latem robi tu furorę – już chyba z 40 osób przeczytało”  (wiadomość od czytelnika z Londynu)
 

Wszystkie książki można zamówić przez internet bezpośrednio w wydawnictwie. Formularz zamówienia jest tutaj.

 

"Marihuana leczy" - okładka

„Marihuana leczy”

Lecznicze właściwości konopi są znane ludziom od tysięcy lat. Od początków XX wieku na skutek decyzji o charakterze politycznym konopie były skutecznie wypierane ? z naszych aptek i z naszej świadomości. Lata 60. przyniosły powrót zainteresowania ich działaniem. W konsekwencji długiego procesu medyczna marihuana jest dziś legalna w kilku krajach i ponad 20 amerykańskich stanach.

Marihuana leczy to pierwsza w Polsce próba przedstawienia, jak współczesna nauka tłumaczy skuteczność konopi w leczeniu lub łagodzeniu objawów wielu trapiących nas chorób.

Stron: 326
Format: 143 x 203 mm
Okładka: miękka klejona
Cena: 33 zł
Fragment (plik pdf *)

 

„Kannabidiol leczy”

O leczniczych właściwościach konopi słyszeli już chyba wszyscy, ale wiedza na ten temat jest wciąż fragmentaryczna i nieuporządkowana. Olej z konopi? Medyczna marihuana? CBD? ? te pojęcia są często mylone, bywa, że są używane zamiennie. Utrudnia to lub wręcz uniemożliwia poważną dyskusję nad praktycznymi zastosowaniami konopi w praktyce.

W książce Kannabidiol leczy czytelnik znajdzie szczegółowe informacje o tym, czym jest CBD, z czego i jak się go pozyskuje, jakie są rozliczne mechanizmy jego działania na ludzki organizm i w jakich chorobach może znaleźć zastosowanie. Ważną częścią książki są porady praktyczne: jak oceniać różne znajdujące się na rynku preparaty z CBD i jak je porównywać, jakimi kryteriami kierować się przy wyborze najlepszego dla siebie produktu, jak samodzielnie ustalić optymalną dawkę.

Stron: 310
Format: 143 x 203 mm
Okładka: miękka klejona
Cena: 38 zł
Fragment (plik pdf *)

 

"Odkłamywanie marihuany" okładka

„Odkłamywanie marihuany”

Opinie Polaków dotyczące marihuany opierają się na szeregu przekłamań i półprawd, funkcjonujących w społecznej świadomości od dziesięcioleci. Podobnie jest w większości innych krajów. Co gorsza, również represyjne prawo obowiązujące prawie na całym świecie jest uzasadniane tymi właśnie przekonaniami.

Odkłamywanie marihuany jest próbą analizy tego, co współczesna nauka mówi o dotyczących marihuany mitach.

 

Stron: 272
Format: 143 x 203 mm
Okładka: miękka klejona
Cena: 30 zł
Fragment (plik pdf*)

 

"Legalizacja? - jestem za" okładka

„Legalizacja? – jestem za”

Po zalegalizowaniu marihuany dostęp do niej będzie łatwiejszy, więc wzrosną wskaźniki używania, zwłaszcza wśród młodzieży. Zwiększy się liczba przestępstw kryminalnych. Powszechnie dostępnej marihuany będą używać także kierowcy, co przyniesie więcej śmiertelnych ofiar wypadków na drogach. Osoby przychodzące do pracy pod wpływem marihuany będą częściej ulegać wypadkom i gorzej wykonywać swoje obowiązki. Wystarczy?

Wystarczy. Te argumenty rzeczywiście przemawiają za nielegalnością marihuany. A raczej: przemawiałyby, gdyby rzeczywistość potwierdzała, że te złowieszcze przepowiednie się spełniają. W książce przeanalizowana została sytuacja w kilku krajach i w wielu amerykańskich stanach, w których doszło do jakiejś formy legalności marihuany. Statystyki wydają się być jednoznaczne…

Stron: 334
Format: 143 x 203 mm
Okładka: miękka klejona
Cena: 39 zł
Fragment (plik pdf *)

* Do przeglądania plików pdf proponuję bezpłatnego Adobe Readera – do pobrania tu.

Komentarzy: 12

 1. nareszcie polski autor zabrał się za ten temat, gratuluję i pozdrawiam a ja sam niedługo kupię egzemplarz.
  Wolność dla konopi, konopie dla wolności!!!

 2. I dlatego że konopie leczą zostały zakazane, by firmy farmaceutyczne mogły sprzedawać zabójczą dla organizmu człowieka chemię. Chemia podłączyłem a konopia wyleczy.

 3. szanowny panie te dwie pozycje powinny byc dostepne w ogolnopolskim bezplatnym audioboku .Jeden przeczyta z ciekawosci , drugi z bezsilnej wscieklosci ZE PRAWDY NIE DA SIE UKRYC!

 4. Pingback: Marihuana dezaktywuje programy umysłu? poszerza świadomość? - Stowarzyszenie STOPZET

 5. Pingback: Marihuana leczy i poszerza świadomość! | Ciekawe i niesamowite: zdrowie, wiedza, duchowość, psychologia, polityka i gospodarka

 6. marihuana a leki farmaceutyczne lekarz – farmacja tu chodzi tylko o forse ….. nie udostepnia sie lekarze nie wypisuja recept mowia ze na studiach nie uczyli ….. lekarz nie napisze ksiazki o marihuanie dlatego aby nie narazic sie logbby farmaceytycznego kasa lekarz – farmacja czyli kasa ,,,,,,, pacjent w ogole sie nie liczy moze dla paru lekarzy trzeba dzialac samemu i tyle albo wyjechac tu nie da sie zyc

 7. Pingback: [FILMY] Marihuana a odprogramowanie umysłu, czy naprawdę działa? | STOPZET

 8. temat TAMA jest naprawdę zabawny.. zastanawiam się, czy powszechan na świecie prohibicja nie ma przypadkiem na celu odcięcia od informacji. Tylko oficjalnie i tylko na takim poziomie wiedzy na ten temat, jak w PL mozna budować strach. Faktem jest silnie działanie koncentratu i są na to niezliczone przykłady. Szkoda, że czasem pomija się źródło choroby! Tylko tu i 'w okolicy’ panuje podsycany klimat kryminału. Tutaj, nawet jeśli ktoś sam zrobi specyfik, a jest to banalne, i da mu to zamierzony efekt — wyzdrowieje, to nie przyzna się do tego i nie będzie szeroko opowiadał, bo mamy kryminalny reżim. Po to tak? Na konopie pozwalają kraje b. zatrute, albo słabo rokujące w temacie planowanych w stos. do nich podbojów, albo tam, gdzie się nie da wejść (afganistan np.). To jest celowe hegemonizowanie. Polecam jacka herera, emperor wears no cloths. jest na jego stronie. Na podstawie tej ksiązki powstało wiele blogasków i vlogasków i innych cz. ciała…. nie jeden się upasł na tej wiedzy.

 9. Po lekturze OM w pewnym sensie odczuta ulga z mojej strony co do tego, że zawsze miałem rację. Niepotrzebne kłótnie wynikają czasem a ta książka opisuje dlaczego tak jest. W skrócie. Polecam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *