Dzieje się

Całe polskie środowisko konopne z dużą zazdrością patrzy na Cannafest ? coroczne targi odbywające się w Pradze. Impreza z dużymi już tradycjami, mnóstwem stoisk, mnóstwem odwiedzających z całego świata, bardzo ciekawymi imprezami towarzyszącymi (np. szczególnie interesującymi mnie wykładami o medycznych zastosowaniach zioła prowadzonymi przez naukowców i lekarzy z różnych krajów).

Nie ma żadnego powodu, byśmy nie mogli mieć podobnej imprezy w Polsce. A bo to u nas nie ma Pragi czy co?

Niniejszy wpis jest okolicznościowy. A okolicznością jest szybko nadchodząca 2. edycja targów Cannabizz. Rok temu była pierwsza. Było dużo entuzjazmu i sporo przestrzeni między stoiskami. Ale też świetna atmosfera i fajne wykłady (organizatorzy zadbali o dużą salę, więc tłoku nie było, if you know what I mean). Pod koniec targów zeszłorocznych zapytałem osobę związaną z organizatorami, czy za rok targi też się odbędą. Miałem na myśli głównie tę sporą wolną przestrzeń. Odpowiedź była zdecydowanie twierdząca. I rzeczywiście: minął rok i mamy drugą edycję. Po rzucie oka na plan tegorocznej imprezy widzę, że przestrzeni będzie już mniej.

Musimy pamiętać, że zeszłoroczne targi odbywały się w innej sytuacji: medyczne zastosowanie marihuany było już od niedawna legalne, ale zioła nie było widać nawet na horyzoncie. Teraz wiemy już o zatwierdzeniu wniosku Kanadyjczyków i choć żadna apteka jeszcze nie jest w stanie zrealizować recepty, na pewno jest już bliżej niż dalej. A gdy będzie się odbywać impreza przyszłoroczna (już się nie mogę doczekać?), na pewno system będzie już funkcjonować. (Czy dobrze, to temat na zupełnie inną dyskusję.)

Integralną częścią tegorocznego Cannabizzu będą wykłady. Calusieńkie 3 dni, od piątkowego rana do niedzielnego popołudnia. Wśród prelegentów będą medycy, aktywiści, przemysłowcy, naukowcy, a nawet polityk. Ja również będę miał okazję dołożyć moje trzy grosze (a dokładniej: trzy kwadranse) ? sobota, wczesne popołudnie, zapraszam. W tym roku przewidziane są prezentacje zarówno Polaków, jak i gości z zagranicy. Zapowiada się bardzo ciekawie.

Moją szczególną uwagę zwróciło sobotnie wydarzenie o intrygującej nazwie „Konopne Blog Forum – Cenzura mediów konopnych w dobie legalizacji„. Organizator: zasłużona dla sprawy gazeta Spliff. (Na targach będzie do wzięcia papierowa wersja najnowszego numeru, ale jeśli ktoś się nie wybiera, może sobie je przeczytać w Sieci.)

To co: widzimy się wkrótce? Tak na shledanou ve Varšavě.

Informacje: https://cannabizz.pl/pl/, Facebook: https://www.facebook.com/cannabizzPL/posts/723491348020647/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *