Polacy na Cannafest 2015

W ubiegłą niedzielę zakończyły się kolejne targi konopne w Pradze. Chciałbym odnotować tutaj polskie akcenty na tej imprezie.

1) Dobre Konopie, „firma (?) zaangażowana w badania, rozwój, produkcję i sprzedaż produktów z konopi siewnych” ? dodam, że produktów z Polski i z importu (znam ich czeski makaron konopny i też czeską gorzką czekoladę z konopnymi ziarenkami). W Pradze byli z produkowanymi przez siebie nietypowymi (i smacznymi ? wypróbowałem!) napojami z konopi.

Praga1 2) Hemplution to producent ubrań z konopi (pochodzących z Europy, żadna chińszczyzna). Jest szansa, że wraz ze wzrostem skali upraw konopi w Polsce poszerzy się wybór oferowanych produktów i spadną ich ceny. Trzymam kciuki.

Praga2

3) Sprzedająca liquidy do e-papierosów firma CK Complex promowała swoje liquidy o smaku konopi. Jak się dowiedziałem, w niedalekiej przyszłości mają zamiar wprowadzić do oferty liquidy z CBD (nie dopytałem tylko, czy będą one zawierać także nikotynę, czy wyłącznie CBD).

Praga3

Na targach miała swoje stoisko też poznańska „Fundacja Więcej Przestrzeni”. Dlaczego byli w Pradze? Wyjaśniają to banery wiszące na stoisku i plakaty nalepione na szafkę (a i człowiek tam stojący wydaje się jakby znajomy 🙂 )

Praga4
A na ulicach Pragi nie tylko co jakiś czas czuć charakterystyczny słodkawy zapach, ale też można zobaczyć i takie reklamy:
Praga

 

I jeszcze (last but not least) to, że targom, podobnie jak rok temu, towarzyszyła 3-dniowa konferencja dotycząca medycznych zastosowań marihuany. W tym roku wśród znakomitych mówców mieliśmy Dorotę Gudaniec i Marka Bachańskiego, a także Elizę Walczak. (Niestety nie ma zdjęć, bo się fotograf zagapił?)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *