Legalna polska marihuana ? podejście nr 2

Trochę ponad rok temu poznański BioInfoBank ogłosił, że będzie prowadził naukowy eksperyment z udziałem palaczy marihuany. Wszystko było na dobrej drodze, ale w sprawę wmieszała się policja i było po eksperymencie (czyli: przyszedł gajowy Marucha i wszystkich wypędził z lasu 🙂 ).

Najnowsza rozmowa Jerzego Zięby z Januszem Zagórskim w Niezależnej Telewizji zapowiada polskie podejście do marihuany nr 2. Nie zamierzam omawiać tutaj szczegółów tego pomysłu, nie będę odbierał Wam przyjemności posłuchania p. Jerzego. Zwrócę tylko uwagę na to, co moim zdaniem jest w tym pomyśle najsłabszym punktem. Otóż zakłada się, że całe przedsięwzięcie będzie w 100% non profit oraz w 100% transparentne; a zatem: nie będzie można robić żadnych interesów ani żadnych przekrętów. Obawiam się, że polscy politycy (którzy niestety będą tu musieli wyrazić swoją zgodę) czegoś takiego nie będą skłonni zaakceptować.

No, ale może się mylę (mam nadzieję, że się mylę). Tak czy tak, losy pomysłu będę śledził (i informacje o nim rozsyłał na wszystkie strony), a gdyby się okazało, że mogę być w czymś pomocny, to oczywiście chętnie zakaszę rękawy.

Zachęcam do obejrzenia rozmowy, bo ten pomysł jest jak na nasze warunki rewolucyjny. Ale mam też w zachęcaniu swój własny, mały interes: spopularyzowanie bardzo pochlebnych słów Jerzego Zięby o moich książkach. Trochę krótkich (zdecydowanie można było ten wątek pociągnąć dłużej 😉 ), ale pochlebnych nad wyraz. I w tych pięknych okolicznościach przyrody o drobnym przechrzczeniu mnie nie wspomnę nawet jednym słowem. (No przecież mówię wyraźnie: ani słowem?)

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *