Przeciek

Napisał na Facebooku pan Tomasz Latos:

Właśnie zostałem odpytany przez media w sprawie zastosowania medycznego marihuany. Tak, ustawa w tej sprawie będzie w najbliższym czasie przyjęta i ma być pełna kontrola dystrybucji i podawania przez farmaceutów i lekarzy.

Niby dobra wiadomość. Ale jako malkontent nie mogę nie zrobić choćby jednej uwagi. A uwaga jest taka: „Ustawa będzie przyjęta„. A skąd to wiadomo? Przecież najpierw projekt musi wyjść z podkomisji, potem będzie dyskutowany na komisji, a w końcu na plenum. A tu jeden poseł (co prawda nie szeregowy, bo wiceprzewodniczący Komisji Zdrowia) już wie, że ustawa będzie przyjęta?

Kontrola dystrybucji mnie nie martwi, takie od początku było nasze założenie. Kontrola podawania już bardziej, bo nie wiem, co to konkretnie znaczy. W Stanach FDA i FBI inwigilują, a w skrajnych przypadkach niszczą lekarzy, którzy przepisują dużo leków opioidowych (i często nie ma znaczenia, że mogą być specjalistami od bólu i siłą rzeczy przepisują znacznie więcej morfiny niż lekarze rodzinni). Mam nadzieję, że to nie taka ma być kontrola (a pamiętajmy, że ? według wiceministra Pinkasa ? leki konopne ?są preparatami narkotycznymi i tak będą traktowane?). Zobaczymy, jak w praktyce będzie wyglądać owo tak.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *