Dwa cytaty

13 września 2016: Plan Ministerstwa Zdrowia zakłada, że w Polsce będzie prowadzona uprawa konopi indyjskich, pod kontrolą państwa ? zapowiedział wiceminister Krzysztof Łanda podczas dzisiejszego posiedzenia parlamentarnego zespołu do spraw legalizacji medycznej marihuany.

19 stycznia 2017: nie ma żadnego powodu, aby wprowadzać w Polsce uprawy marihuany ? czy to indywidualne, czy większe ? podkreślił minister zdrowia Konstanty Radziwiłł na konferencji prasowej w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Pomyśl chwilę i spróbuj odpowiedzieć na pytanie: jakie są przyczyny tego zwrotu o 180°?

a) wiceminister Łanda jest nieodpowiedzialny i publicznie opowiada dyrdymały, które potem bardziej odpowiedzialny szef musi prostować;

b) izraelski eksporter marihuany podniósł stawkę prowizji dla polskich załatwiaczy;

c) do MZ zadzwonił przedstawiciel pewnej gałęzi przemysłu i powiedział: „Słuchajcie, Radziwiłł, zróbcie porządek z tą marihuaną, bo jak nie, to będziemy wam musieli obciąć fundusz reprezentacyjny”;

d) w ciągu ostatnich 4 miesięcy stan zdrowia Polaków uległ bardzo znaczącej poprawie;

e) inne (jakie? jakie???)

SMS-a o treści a), b), c), d) lub e) wyślij na jakikolwiek numer.

PS
http://www.polsatnews.pl/wideo-program/tak-czy-nie-czy-politycy-zbyt-dlugo-zwlekaja-z-legalizacja-medycznej-marihuany_6391406/ (wersja skrócona: https://www.facebook.com/KlubPoselskiKukiz15/videos/576459825889606/)

Komentarzy: 2

  1. Dzisiaj słuchałem Radziwiłła w trójce. Powiedział że marihuana nie jest potrzebna jako środek przeciwbólowy, mamy w tym celu dużo lepsze leki (!) To w kwestii powyższych pytań o przyczyny zmiany stanowiska rządu.

    • Czyli, jeżeli dobrze rozumiem p. Radziwiłła: problem bólu przestał w polskiej służbie zdrowia istnieć ? skoro mamy te dużo lepsze leki, to już nie powinno nikogo boleć. Czekam na pilne potwierdzenie przez pacjentów i ich lekarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *