Czytam i polecam (Mateusz Klinowski)

Po prawej stronie pojawiło się nowe okienko: „Te blogi czytam (i polecam)„. Zapewne stopniowo będzie się zapełniać, na razie jest tylko jeden czytany i polecany blog. Pisze go p. Mateusz Klinowski ? prawnik, nauczyciel akademicki na UJ (a czasem też gościnnie za granicą), samorządowiec (radny w Wadowicach), propagator rozsądnej polityki narkotykowej.

Jego blog został przez internautów uznany Blogiem Roku 2011 w kategorii Polityka i społeczeństwo. Sam autor pisze o nim tak: „Blog wykładowcy Wydziału Prawa i Administracji UJ, polityka lokalnego i aktywisty. Nauka, polityka, prawa obywatelskie, literatura, narkotyki. Radykalny głos pokolenia JP2 z miasta, gdzie wszystko się zacięło„.

Wpisy poświęcone narkotykom i polityce narkotykowej łatwo można zlokalizować dzięki kategoriom i chmurce tagów. (Jak będę duży, też będę miał chmurkę tagów.) Ale można też przeczytać całego bloga od początku – ja tak właśnie zrobiłem. Tylko uprzedzam: to nie jest lektura dla każdego, bo niektórzy pewnych rzeczy wolą nie wiedzieć i żyć w błogiej nieświadomości: jak lokalne układy i układziki rządzą Polską gminną, jak można skutecznie tłumić w zarodku jakiekolwiek inicjatywy obywateli chcących coś zmienić, jak ułomny jest nasz system sądowniczy, jakie mechanizmy sprawiają, że polska nauka jest tam, gdzie jest, czyli na peryferiach. A wszystkich, którzy jednak zdecydują się odwiedzić bloga p. Klinowskiego, ostrzegam: to nie będzie lektura optymistyczna. Ale moim zdaniem warto spróbować. Dlatego czytam i polecam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *